
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 42 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 2.5 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1.1 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Operating Supply Current | 1.7 mA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Output Current per Channel | 86 mA |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 220 µV |
| Voltage Gain | 130 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 86 dB |
| Input Voltage Noise Density | 9 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$3.36477
Ext.Price$3.36477
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.36477 | $3.36477 |
| 10 | $2.87399 | $28.73990 |
| 25 | $2.58214 | $64.55350 |
